poniedziałek, 28 kwietnia 2025

Rok zmian i przepowiedni




 „Czasem człowiekowi chce się gdzieś wyjechać: Gdzieniebądź! (...) I wtedy byle co, drobiazg, może skłonić do podróży”.

Anna Kamińska
Około 1003 p.n.e. miasto zamieszkane przez Jebusytów zostało zdobyte przez króla Dawida, który przeniósł do niego z Hebronu stolicę państwa Izrael. Dawid obwarował i rozbudował całe miasto. Sprowadził do Jerozolimy Arkę Przymierza. Jego syn, król Salomon zbudował tam świątynię w X wieku p.n.e. (tzw. Pierwsza Świątynia). Miasto stało się centrum religijnym, kulturowym, politycznym, gospodarczym i militarnym państwa Izrael.
Tak zaczyna się historia jednego z najbardziej obleganych miasta świata, które zaprasza w swoje progi wyznawców, aż trzech religii Chrześcijaństwa, Judaizmu i Islamu. Okres od kwietna do czerwca, jest okresem napiętych pielgrzymkowych terminarzy, oraz prywatnych wycieczek, na Wzgórze Świątynne, oraz Golgotę i Meczet Al -Aksa. Zarówno święta Chrześcijańskie, jak i Żydowskie powodują wzrost cen, a jednocześnie wielkie zapotrzebowanie na wycieczki, które rozwijają nie tylko potrzeby duchowe, ale i fascynację historyczną.
Po okresie Zmartwychwstania Pańskiego, oczekując na czas Zesłana Ducha Świętego, znaczenie Jerozolimy rośnie, a oferty w burach podróży konkurują nie tylko pod względem atrakcji, ale i kosztów. W tym roku, wycieczki do Grobu Pańskiego, są najważniejsze w całym okres powstania miasta, ponieważ Żydzi ostatecznie przygotowują się do odbudowy Świątyni Salomona, składając w ofierze właśnie w roku 2025 czarowne jałówki, które zapoczątkują odbudowę i powrót do czczenia Boga Izrael według biblijnych wytycznych.
Przeglądając ceny, oraz oferty mieląc je w zasobach Internetu, wśród propozycji pielgrzymek, wycieczek dla rodzin, czy grup zorganizowanych, okazuje się, że Buro Podróży Planet Tours Galeria Glogovia w tym ważnym zarówno dla Chrześcijan, jak i dla Żydów roku proponuje najniższą cenę, aby być może po raz ostatni zobaczyć Ścianę Płaczu w kawałku. Jeśli ktoś się nie orientuje, musi wiedzieć, że sprzęty do Świątyni już zostały zebrane, przygotowany jest plan zgodny z wytycznym z 1 Księga Królewska, 6,19-21, również Kapłani są już gotowi, a to oznacza, że Buro Podroży, oferujące najniższe ceny w tym roku powinno przeżywać oblężenie w okresie urlopowym.
Oferta Biura Planet Tours Galeria Glogovia , która podoba mi się najbardziej to ta, która proponuje nam 8 dni szlakiem Jezusa Chrystusa w stronę potęgi Chrześcijaństwa. Na początek Betlejem. Betlejem jest ośrodkiem palestyńskich chrześcijan jak i miejscem pielgrzymek. Według ewangelii Mateusza i Łukasza Betlejem to miejsce narodzenia Jezusa Chrystusa. Pierwotnie Betlejem nazywano Efrata, nazwę tę zawiera Księga Rodzaju. Pochodzili stamtąd Elimelek i jego żona Noemi oraz ich synowie, a także Booz z Księgi Rut. Nazywane było również Betlejem Efrata, a także Betlejem Judzkie – dla odróżnienia drugiej miejscowości o tej samej nazwie, Betlejem w Galilei. Według Ewangelii Mateusza po narodzinach Jezusa (5/4 p.n.e.) na rozkaz króla Heroda zamordowani zostali wszyscy chłopcy w Betlejem mający do dwóch lat, wspomniał o tym Justyn Męczennik. Jeżeli tzw. rzeź niewiniątek w ogóle się wydarzyła, realna liczba zabitych wynosiła około dwudziestu dzieci.
Następnie zwiedzimy Górę Oliwną, Jerozolimę oraz Cezaree. To na Górze Oliwnej miało miejsce wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa 40 dni po zmartwychwstaniu. Helena, matka cesarza Konstantyna, wzniosła na szczycie bazylikę nazywaną Eleona. Obok niej pochowany został św. Cyryl Jerozolimski. Cezareaa, to miasto, które było co pięć lat gospodarzem igrzysk, podczas których odbywały się walki gladiatorów oraz występy teatralne. Cezarea odegrała także rolę w historii chrześcijaństwa. To właśnie tutaj znajdowała się siedziba rządów rzymskiego prefekta Judei Poncjusza Piłata. To właśnie tutaj Piotr Apostoł nawrócił rodzinę pierwszego poganina przyjmującego chrześcijaństwo – rodzinę Korneliusza. W Cezarei przez dwa lata był więziony Apostoł Paweł. W 66 roku w Cezarei doszło do buntu ludności żydowskiej przeciwko panowaniu rzymskiemu w Judei.
Dalej Hajfa, Akka i Nazaret. Nazaret Kwiat Galilei. Tak mówi się o Nazarecie — mieście, w którym żyła Święta Rodzina. Wyjątkowość tego miejsca wypływa z tego, co można by nazwać duchem Nazaretu, czyli życia codziennością przepojoną obecnością Bożą. Polega ona na prostocie, cichości, pokorze, wytrwałej modlitwie, pracy oraz na braterstwie i miłości do wszystkich, na wzór Jezusa i Świętej Rodziny. Paweł VI podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej w 1964 r. powiedział w Nazarecie: „Tutaj przede wszystkim uczymy się patrzeć, słuchać, rozważać i przenikać głębokie i tajemne znaczenie tego bardzo prostego, pokornego i jakże pięknego objawienia się Syna Bożego”.
Najciekawszym punktem wycieczki, jest Betelem i Morze Martwe, które spełniło przepowiednię z Księgi Ezechiela, co utwierdza nas w przekonaniu, że Biblia jest prawdziwie dziełem Boga. Przepowiednia Ezechiela na temat Morza Martwego przedstawia wizję, w której woda z jerozolimskiej świątyni, spływająca na wschód, zmienia zasolone wody Morza Martwego w słodką i żyzną. Wizja ta symbolizuje odnowę i obiecane życie, które przyniesie Mesjasz. Jak wiadomo naukowcy, odkryli już w Morzu Martwym życie, którego wcześniej tam nie było. Na koniec Tel Aviv, była już stolca Izraela. W grudniu 2017 prezydent Donald Trump oficjalnie uznał Jerozolimę za stolicę Izraela i wydał Departamentowi Stanu polecenie rozpoczęcia procedury przenoszenia amerykańskiej ambasady do tego miasta, na mocy uchwalonej w 1995 ustawy o ambasadzie w Jerozolimie.
Buro Podróży Planet Tours Galeria Glogovia, ma szansę w tym roku stać się liderem cenowym wśród biur podróży organizującym wycieczki w tym ważnym czasie, gdy Judaizm zmienia losy świata, zaczynając od zabicia jałówek. Jeśli interesuje Was początek budowy Trzeciej Świątyni, atrakcyjna oferta cenowa dla całej Rodziny, rys historyczny wycieczki, to miłe Panie w jednym z tańszych biur podróży w Polsce na pewno, dopasują Wam pobyt w Jerozolimie, tak abyście mogli nie tylko poznać przeszłość i doświadczyć przyszłości, ale także miło spędzić czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wznowienie IPN

  „Kto będzie pamiętał o tej całej hołocie za dziesięć czy dwadzieścia lat? Kto dziś pamięta imiona bojarów, których pozbył się Iwan Groźny?...