sobota, 26 listopada 2022

Kolejny super bohater

 



W obecnym roku, na polskim rynku wydawniczym namnożyło się wydawnictw dla dzieci. Przeglądałam ofertę kilku z nich, przyznam, że najbardziej podobają mi się te, które w swych propozycjach mają książki z tagiem kryminał, tajemnica, zagadka. Wydawnictwo Dwukropek zasłynęło serią Zbrodnia niezbyt elegancka, która podbiła serca fanów powieści z wątkiem kryminalnym na całym świecie w tym, w Polsce.

Zbrodnia niezbyt elegancka to dziesięć tomów świetnej fabuły opowiadającej o dziewczynce, która rozwiązuje zagadki, coś w stylu Enoli Holmes tylko dla młodszych dzieci. Ostatnio całkowicie przypadkiem, odkryłam nowość tego Wydawcy Dzieci z Zamkowej Skały, książka ta po opisie wydawała mi się także publikacją w duchu popularnej serii o Daisy Wells, wcale się nie pomyliłam.

Pani Natasha Farrant stworzył opowieść o Alice, która zostaje wysłana do szkoły z internatem w Szkocji. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że placówka ta, jest ekscentryczna i niezwykła. W nowej szkole naszej bohaterki większą wagę przywiązuje się do przetrwania niż do nauki. W międzyczasie okazuje się, że tata Alice zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, co sprawia, że dziewczynka, zamiast skupiać się na wielkim wydarzeniu, które czeka szkołę, czyli bieg na orientację, zastanawia się jak wykorzystać trzy dni całkowitego braku kontroli nad uczniami, aby odnaleźć ojca. Dziewczyna postanawia poprosić o pomoc swoich przyjaciół, aby wraz z nią wybrali się na wielką wyprawę pełną przygód i niebezpieczeństw.



Dzieci z Zamkowej Skały, to książka, którą przeczytałam w kilka godzin. Trzeba tutaj napisać, że jest to pozycja świetnie przystosowana dla dzieci dyslektycznych, wielkość czcionki i odstępy między zdaniami, a także słownictwo nie sprawiają trudności. Jeśli dołożymy do tego wartkość akcji, różnorodność bohaterów, oraz mnogość przygód publikacja ta sprawia, że ciężko się od niej oderwać. Bardzo chciałabym, aby były kolejne tomy, ponieważ Alice, jest fantastyczną bohaterką. Akcja powieści dzieje się w Szkocji i tutaj wielkie zaskoczenie, ponieważ Pisarka przybliża nam kraj, jakiego nie znamy. Oczywiście nazwy miast, czy miasteczek są zmienione, ale sam urok tego miejsca pozostaje przedstawiony w sposób, który sprawia, że chce się tam być z naszymi przyjaciółmi. Z całej książki przebija wielkie ciepło, co pozwala przypuszczać, że Pisarka kocha dzieci i z wielką frajdą tworzy dla nich literaturę.

Po tych paru godzinach, kolejnej pozycji Wydawnictwa Dwukropek, jestem już przekonana, że wydawane przez nich publikacje dla dzieci są to książki o wielkiej mocy, bez tak popularnej dziś przemocy, niedostosowanym języku, czy beznadziejnej oprawie graficznej. Koniecznie muszę przejrzeć stronę Wydawnictwa, w poszukiwaniu podobnych pozycji, oraz czekam z niecierpliwością na kolejną książkę Autorki. W tej chwili Alice i jej przyjaciele są razem z Daisy naszymi ulubieńcami.

Książkę do recenzji otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 https://www.youtube.com/@Literackiewiadomo%C5%9Bcizwiejs-l3t