czwartek, 16 września 2021

Las Varogg - kolejne starcie






Po tym jak nasi młodzi bohaterowie przekroczyli portal do Netheru, spotkało ich wiele niebezpieczeństw i nieprzewidzianych sytuacji. Król Lludd Law wyznaczył cenę za głowę Frigiela, jego przyjaciel wyruszył w drogę, aby go ostrzec. Alice wraz z Frigielem gubią drogę w piekle, na szczęście z pomocą przychodzi im nowy przyjaciel. Młodzi ludzie zmuszeni są przejść przez Fortecę Netheru, aby dostać się do tajemniczego miasta. Cała trójka uczy się także magii, która może im pomóc w dalszej wędrówce...


Czas na III tom przygód chłopca i jego wiernego kompana. W pozycji Frigiel i Fluffy Las Varogg nasi bohaterowie muszą uciec z podwodnej kolonii karnej, w której zostali zamknięci. Muszą również uwolnić innych, którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie. Razem z nowymi znajomymi Frigiel wyrusza, aby odnaleźć drugą skrzynię Kresu, ta jednak ukryta jest w niebezpiecznym lesie Varogg... Czy naszym przyjaciołom uda się bezpiecznie przejść przez to okrutne miejsce? Co skrywa druga skrzynia? Czy jest szansa na powrót do domu, jak potoczą się dalsze losy wyprawy? To wszystko czeka Was w kolejnym tomie niesamowitych przygód chłopca i psa.




Trzeci tom wzbogacony o nowych bohaterów bez wątpienia jest mroczniejszy niż dwa poprzednie. W tej pozycji poznajemy Hoggina dyrektora więzienia Suratanu, Thales, która jest wielką wojowniczką i przywódczynią Sarmatów, Nelv sarmacką szpiegini, a także Licz straszne widmo z Lasu Varogg.


Bez wątpienia część trzecia dostarcza najwięcej emocji i przygód. Jest zwieńczeniem misternych poszukiwań, oraz całej afery, w którą został, wplatany Frigiel przez swojego dziadka Ernalda. Wszystkie trzy części przeznaczone są dla dzieci od 9 lat i już wiem dlaczego, każda z nich jest coraz mroczniejsza. Bardzo lubię kiedy książka ma tomy, a każdy kolejny pokazuje, jak bardzo rozwija się pisarz, oraz jak bardzo dostrzega przede wszystkim, jak dorastają dzieci. Co innego podoba się sześciolatkom a co innego już dziesięciolatkom. Fabuła dostosowana do wieku moim zdaniem jest bardzo ważna.


Chciałabym napisać, co sama odkryłam po zapoznaniu się z pozycjami o świecie Minecraft. Z całą pewnością, jak większość rodziców, ja również obawiałam się, że gdy gra, wchodząc na rynek, spowoduje spustoszenie mózgu, u moich dzieci. Po głębszym przeanalizowaniu fabuły tej pozycji, podczas czytania książek zauważyłam, że rzeczywiście, te wszystkie misje granie w grupie, zdobywanie itemów, czytanie map, rozbudowa biomów etc. ma naprawdę dużą wartość intelektualną. Ja nie mówię, że dzieci mają grać 24h na dobę. Chcę tutaj tylko powiedzieć, że faktycznie gra, Studia Mojang rozwija abstrakcyjne myślenie, wyobraźnię, uczy matematyki, kodowania, analizowania, rozwija myślenie przyczynowo skutkowe...


Jestem pod wielkim wrażeniem pozycji Pana Digarda, który w swych książkach stworzył wspaniały mini przewodnik po samej grze. Jeśli zastanawiacie się, czy faktycznie warto inwestować w Minecraft, zapoznajcie się koniecznie z pozycjami książkowymi. Pozycje są podzielone na kategorie wiekowe. Można nabyć w Wydawnictwie RM, również zestaw dla młodszych dzieci od 6 lat, również one opowiadają o przygodach naszego dzielnego Frigiela i jego wiernego kompana Fluffy'ego.




Uważam, że wydanie tak obszernych serii książek, o najpopularniejszej grze świat było strzałem w dziesiątkę. Ja sama na pewno sięgnę po IV tom przygód, po Lesie Varogg, a także po dzieła dla młodszych dzieci. Was również zachęcam. Całość przygód dzielnych bohaterów, którzy uczą tego, że przyjaźń, lojalność, wiara, honor, oddanie i moralność są bardzo ważne będzie wspaniałym prezentem dla każdego małego fana Studia Mojang. Zachęcam, również, aby rodzicie, sięgnęli wraz z dziećmi po te publikacje. Jestem przekonana, że niezwykle Was to do siebie zbliży, będziecie mogli poznać lepiej świat Waszych pociech i bez wątpienia spędzić miło czas, podczas wielkiej przygody.


Książkę do recenzji otrzymałam od Wydawnictwa RM



 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bieda przez duże B

„My nie jesteśmy głupi! Jesteśmy tylko biedni! (...) Bo to jest właśnie największa pomyłka ludzkości. Największe kłamstwo tysiącleci: bycie ...